XXV Ogólnopolski Bieg Niepodległości “Góra 2018”

W sobotę, 10 listopada w Górze odbył się Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Bieg Niepodległości „Góra 2018”. Tegoroczna edycja Biegu była wyjątkowa, ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oficjalnego otwarcia Biegu dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wspólnie z Dyrektorem OKF Ryszardem Wawerem oraz zaproszonych gości.

Burmistrz podziękowała organizatorom za organizację XXV edycji Biegu oraz uczestnikom, którzy corocznie przyjeżdżają do Góry z różnych stron Polski, by wziąć udział w Biegu. Wszystkim zawodnikom Burmistrz życzyła wspaniałej zabawy, świetnych wyników oraz bicia życiowych rekordów.

Po oficjalnym otwarciu Biegu wystartowały biegi dzieci i młodzieży. O godz. 13.00 na płycie górowskiego stadionu odbył się bieg przedszkolaków, którego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a o godz. 13.30 wystartował bieg główny na dystansie 10.000 m.

Dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się w hali sportowej Arkadia. Dekoracji dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Jerzy Kubicki.

KLASYFIKACJA W BIEGACH MŁODZIEŻOWYCH

BIEG “MALUCHÓW” (rocznik 2012 i młodsi)

  1. Alan Matuszewski (Przedszkole nr 1 Góra)
  2. Jan Kaźmierczak (Przedszkole Witoszyce)
  3. Bartosz Szpruta (Przedszkole Czernina)

I BIEG (500 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2009 i młodsze)

  1. Wiktoria Maryszczak (ZSPiP Czernina)
  2. Emilia Jankowska (SP 1 Góra)
  3. Agata Jankowska (SP 1 Góra)

I BIEG (500 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2009 i młodsze)

  1. Zuzanna Szymkowiak (SP 1 Góra)
  2. Agata Kobus (SP 1 Góra)
  3. Hanna Bota (ZSPiP Czernina)

II BIEG (500 metrów chłopców OPEN: rocznik 2009 i młodsi)

  1. Marcel Maćkowski (ZS Kąkolewo)
  2. Witold Janczyn (ZSPiP Czernina)
  3. Mieszko Maćkowski (ZS Kąkolewo)

II BIEG (500 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2009 i młodsi)

  1. Damian Zarzycki (ZSPiP Czernina)
  2. Filip Dutka PSP (Wąsosz)
  3. Filip Molski (SP 3 Góra)

III BIEG (1400 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2006 – 2008)

  1. Julia Cymbalista (PSP Wąsosz)
  2. Klaudia Rydełkiewicz (SP 1 Góra)
  3. Oliwia Juszkiewicz (UKS Jedynka Gostyń)

III BIEG (1400 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2006 – 2008)

  1. Ewa Gała (SP 3 Góra)
  2. Julia Bretsznajder (SP 1 Góra)
  3. Aleksandra Gulecka (SP 3 Góra)

IV BIEG (1400 metrów chłopców OPEN: rocznik 2006 – 2008)

  1. Klaudiusz Jurczak (SP 1 Góra)
  2. Jakub Skrzypczak (UKS Jedynka Gostyń)
  3. Dominik Korol (SP 3 Góra)

IV BIEG (1400 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2006 – 2008)

  1. Mateusz Witkowicz (PSP Wąsosz)
  2. Konrad Zieleniewski (SP 1 Góra)
  3. Maciej Sieczka (SP 1 Góra)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2003 – 2005)

  1. Hanna Chocianowska (SP 1 Góra)
  2. Daria Frąckowiak (KS Krotosz Krotoszyn)
  3. Dominika Pihil (Gimnazjum 2 Wschowa)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2003 – 2005)

  1. Marta Adutis (SP 1 Góra)
  2. Nikola Jurczak (SP 1 Góra)
  3. Julia Konury (SP 3 Góra)

VI BIEG (2200 metrów chłopców OPEN: rocznik 2003 – 2005)

  1. Wojciech Wałęsiak (KS Krotosz Krotoszyn)
  2. Miłosz Murcha (SP 1 Góra)
  3. Sebastian Sobczyk (SP 3 Góra)

VI BIEG (2200 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2003 – 2005)

  1. Mateusz Fluder (ZSPiP Czernina)
  2. Kamil Szelążek (Gimnazjum Dwujęzyczne Góra)
  3. Adrian Kopaniecki (Gimnazjum Dwujęzyczne Góra)

VII BIEG (2200 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 1999 – 2002)

  1. Karolina Frydryszak (UKS Jedynka Gostyń)
  2. Paulina Żołnieruk (Szkoła w Poznaniu)
  3. Agata Burdziuk (II LO Leszno)

VII BIEG (2100 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 1999 – 2002)

  1. Karolina Baranowska (LO Góra)
  2. Oliwia Ślusarczyk (LO Góra)
  3. Julia Firszt (ZS Góra)

III BIEG (2800 metrów chłopców OPEN: rocznik 1999 – 2002)

  1. Kamil Frąkowiak (KS Krotosz Krotoszyn)
  2. Łukasz Połczyk (LS Szklarska Poręba)
  3. Arkadiusz Połczyk (LS Szklarska Poręba)

VIII BIEG (2800 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 1999 – 2002)

  1. Wojciech Koroś Góra (SMS Szklarska Poręba)
  2. Bartosz Zarzycki (ZS Góra)
  3. Sebastian Plesnar (ZS Siciny)

KLASYFIKACJA W BIEGU GŁÓWNYM

KOBIETY OPEN

  1. Anna Czerwińska (Rawicz)
  2. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra)
  3. Agnieszka Idczak (Legnica)
  4. Danuta Ujejska (Święciechowa)
  5. Agnieszka Olejnik (Wąsosz)

MĘŻCZYŹNI OPEN

  1. Szymon Krawczyk (Leszno)
  2. Miłosz Szcześniewski (Dąbcze)
  3. Sebastian Kapała (Ostoje)
  4. Marcin Lamperski (Rawicz)
  5. Paweł Perdion (Wrocław)

ZAWODNICZKA POWIATU GÓROWSKIEGO

  1. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra)
  2. Agnieszka Olejnik (Wąsosz)
  3. Agnieszka Sokołowska (Góra)
  4. Anna Dyjach (Góra)
  5. Michalena Frask (Góra)

ZAWODNIK POWIATU GÓROWSKIEGO

  1. Wojciech Zagubień (Góra)
  2. Krzysztof Kwaśnik (Niechlów)
  3. Mateusz Antoszków (Żuchlów)
  4. Grzegorz Paterek (Góra)
  5. Tomasz Błaszczyk (Góra)

KLASYFIKACJA W KATEGORIACH WIEKOWYCH

KOBIETY

K- 20: 

1. Anna Matuszewska (Rawicz)

2. Michalena Frask (Góra)

3. Agata Adamowycz (Bojadła)

K – 30:

 1. Maja Kalinowska (Lubin)

2. Monika Rabiega (Leszno)

3. Anna Dyjach (Góra)

K- 40:

1. Agnieszka Sokołowska (Góra)

2. Katarzyna Górska (Lubin)

3. Wioleta Musielak (Milicz)

K- 50:

1. Dorota Witko (Nowa Sól)

2. Elżbieta Pypeć-Nowicka (Bojanowo)

MĘŻCZYŹNI

M – 20:

1. Łukasz Sobera (Twardogóra)

2. Mateusz Antoszków (Żuchlów)

3. Marcin Stępniak (Wschowa)

M – 30: 

1. Filp Śmieiński (Szklary Górne)

2. Tomasz Owczarek (Cieszków)

3. Tomasz Staniszczak (Przybyszewo)

M – 40:

1. Roman Janowicz (Słupia Kapitulna)

2. Wojtek Zagubień (Góra)

3. Artur Marek (Zduny)

M – 50: 

1. Krzysztof Bieniek (Kąkolewo)

2. Marian Michalski (Bruszczewo)

3. Bogusław Adamowycz (Bojadła)

M – 60:

1. Wiesław Rejek (Krobia)

2. Tadeusz Krzyszczuk (Góra)

3. Krzysztof Głuszko (Góra)

M – 70: 

1. Marian Bukowski (Stary Kaznów)

2. Mieczysław Michalski (Lubin)

3. Edward Machowski (Wołów)

SENIOR BIEGU – Ryszard Jankowski

FILM (zobacz)

ZDJĘCIA Z XXV OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

GALERIA I (zobacz)

GALERIA II (zobacz)

GALERIA III (zobacz)

GALERIA IV (zobacz)