Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości “Góra 2017”

W dniu 2017.11.11. już po raz dwudziesty czwarty w Górze odbyły się biegi, które uświetniły obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 10.00 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej odbyło się uroczyste odegraniu hymnu państwowego. Następnie Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz oraz Pan Starosta Piotr Wołowicz w towarzystwie olimpijczyków Mariana Sypniewskiego i Mariana Woronina dokonali uroczystego otwarcia zawodów.

W dniu 2017.11.11. odbyło się łącznie 9 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na 10 000 km.

Bieg główny na 10 km zgromadził 145 uczestników (dwie osoby nie ukończyły biegu), w tym 13 zawodniczek i 36. zawodników reprezentujących powiat górowski. Ponadto, poza klasyfikacją wystartował jeden zawodnik na wózku Kamil Banok.

Łącznie we wszystkich biegach udział wzięło prawie 700 osób.

GALERIA ZDJĘĆ

Wyniki biegów poniżej:

KLASYFIKACJA W BIEGACH MŁODZIEŻOWYCH

BIEG “MALUCHÓW” (rocznik 2011 i młodsi)

1. Filip Tomaszewicz (Przedszkole nr 1 Góra)

2. Mikołaj Proszko (Przedszkole nr 3 Góra)

3. Borys Skotarek (Przedszkole nr 3 Góra)

I BIEG (500 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2008 i młodsze)

1. Pola Podraza (SP 51 Poznań)

2. Wiktoria Maryszczak (ZSPiP Czernina)

3. Wiktoria Korthals (SP 1 Góra)

I BIEG (500 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2008 i młodsze)

1. Magdalena Antonicka (SP 3 Góra)

2. Hanna Bota (ZSPiP Czernina)

3. Zuzanna Szymkowiak (SP 1 Góra)

II BIEG (500 metrów chłopców OPEN: rocznik 2008 i młodsi)

1. Marcel Maćkowski (ZS Kąkolewo)

2. Bartłomiej Lorenc ((PSP Płoski)

3. Kacper Garbacz (ZSPiP Czernina)

II BIEG (500 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2008 i młodsi)

1. Szymon Dudziński (SP 1 Góra)

2. Filip Bordulak (ZSPiP Czernina)

3. Witold Janczyn (ZSPiP Czernina)

III BIEG (1400 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2005 – 2007)

1. Julia Konury (SP 3 Góra)

2. Marta Wojtkowiak (SP Racot)

3. Marta Adutis (SP 1 Góra)

III BIEG (1400 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2005 – 2007)

1. Nicola Noga (ZSPiP Witoszyce)

2. Julia Cymbalista (PSP Wąsosz)

3. Julia Dutka (PSP Wąsosz)

IV BIEG (1400 metrów chłopców OPEN: rocznik 2005 – 2007)

1. Klaudiusz Jurczak (SP 1 Góra)

2. Tomasz Pieńkos (SP 3 Góra)

3. Kacper Kornicki (ZSPiP Witoszyce)

IV BIEG (1400 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2005 – 2007)

1. Jakub Pawlak (PSP Płoski)

2. Mateusz Witkowicz (PSP Wąsosz)

3. Damian Zagórski (PSP Wąsosz)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 2002 – 2004)

1. Julia Ścisłowska (UKS Osowa Sień)

2. Hanna Chocianowska (SP 1 Góra – klub KROKUS Leszno)

3. Anna Wojtkowiak (SP Racot)

V BIEG (1600 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2002 – 2004)

1. Nikola Jurczak (SP 1 Góra)

2. Róża Łopusiewicz (Góra – LO Poznań)

3. Zuzanna Janicka (SP 1 Góra)

VI BIEG (2100 metrów chłopców OPEN: rocznik 2002 – 2004)

1. Wojciech Koroś (SP 1 Góra)

2. Mateusz Fluder (ZSPiP Czernina)

3. Kamil Grodzki (UKS ACHILLES Leszno)

VI BIEG (2100 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 2002 – 2004)

1. Miłosz Murcha (SP 1 Góra)

2. Sebastian Sobczyk (SP 3 Góra)

3. Kacper Spieć (SP 1 Góra)

VII BIEG (2100 metrów dziewcząt OPEN: rocznik 1998 – 2001)

1. Bogna Jaszczak (UKS ACHILLES Leszno)

2. Paulina Żołnieruk (ZSO Góra)

3. Karolina Burdziuk (PSP Wąsosz)

VII BIEG (2100 metrów dziewcząt POWIAT GÓROWSKI: rocznik 1998 – 2001)

1. Natalia Kida (ZSO Góra)

2. Sara Zawisła (ZS Góra)

3. Monika Lach (ZSO Góra)

VIII BIEG (2800 metrów chłopców OPEN: rocznik 1998 – 2001)

1. Łukasz Gembalski (UKS ACHILLES Leszno)

2. Maciej Zarzycki (ZS Góra)

3. Jakub Wietecha (SZ Kobylin)

VIII BIEG (2800 metrów chłopców POWIAT GÓROWSKI: rocznik 1998 – 2001)

1. Połczyk Łukasz (Góra – szkoła Szklarska Poręba)

2. Bartosz Zarzycki (ZS Góra)

3. Konury Wojciech (Góra – Politechnika Wrocławska)

KLASYFIKACJA W BIEGU GŁÓWNYM

KOBIETY OPEN

1. Joanna Lorenc (Wąsosz)

2. Ewelina Łozowska (Lubin)

3. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra)

4. Ewa Szawelska (Leszno)

5. Monika Rabiega (Leszno)

MĘŻCZYŹNI OPEN

1. Fabian Sternik (Bytom Odrzański)

2. Rafał Czarnojańczyk (Ostrów Wlkp.)

3. Roman Janowicz (Słupia Kapitulna)

4. Filip Śmieiński (Szklary Górne)

5. Marcin Lamperski (Rawicz)

ZAWODNICZKA POWIATU GÓROWSKIEGO

1. Joanna Lorenc (Wąsosz)

2. Katarzyna Głuszko-Łabędź (Góra)

3. Teresa Pojasek (Góra)

4. Agnieszka Olejnik (Wąsosz)

5. Lucyna Kirkiewicz (Wąsosz)

ZAWODNIK POWIATU GÓROWSKIEGO

1. Wojciech Zagubień (Góra)

2. Krzysztof Kwaśnik (Niechlów)

3. Krzysztof Kasprzak (Naratów)

4. Tomasz Błaszczyk (Góra)

5. Tomasz Wybierała (Góra)

KLASYFIKACJA W KATEGORIACH WIEKOWYCH

KOBIETY

K-20

1. Sandra Budziszewska (Wschowa)

2. Anna Matuszewska (Rawicz)

3. Natalia Skrzypek (Trzebnica)

K-30

1. Paulina Prawucka (Rawicz)

2. Agnieszka Olejnik (Wąsosz)

3. Lucyna Kirkiewicz (Wąsosz)

K-40

1. Agnieszka Krzyżosiak (Milicz)

2. Małgorzata Jankowska (Góra)

3. Małgorzata Dudzińska (Góra)

K-50

1. Teresa Pojasek (Góra)

2. Beata Podkowska (Wrocław)

3. Elżbieta Pypeć-Nowicka (Bojanowo)

MĘŻCZYŹNI

M-20

1. Ariel Cheba (Rawicz)

2. Arkadiusz Szlendak (Lubin)

3. Kacper Taterka (Leszno)

M-30

1. Piotr Pihil (Wschowa)

2. Sławomir Wróblewski (Sobiałkowo)

3. Krzysztof Kwaśnik (Niechlów)

M-40

1. Wojciech Zagubień (Góra)

2. Bartłomiej Kędzia (Radomicko)

3. Krzysztof Kasprzak (Naratów)

M-50

1. Andrzej Kostka (Polkowice)

2. Bogusław Adamowycz (Bojadła)

M-60

1. Ireneusz Nieścioruk (Nowa Sól)

2. Eugeniusz Staniewski (Zgorzelec)

3. Marian Błoński (Żmigród)

M-70

1. Mieczysław Michalski (Lubin)

2. Jan Krzesak (Żmigród)

3. Ryszard Śleboda (Wołów)

SENIOR BIEGU

Ryszard Śleboda

 WYNIKI: